Globálne problémy

6. Čím viac liekov, tým viac chorôb…


Vyberte si, na čo chcete zomrieť! Infarkt? Rakovina? AIDS? SARS? Alebo ešte niečo horšie, čo sa vedcom v laboratóriách vymklo z rúk?

V minulosti sme mali pocit, že lekárska veda postupne nachádza príčiny rôznych chorôb a lieky na ne. Očkovanie a lekárske opatrenia skutočne ochránili civilizáciu pred chorobami, ktoré sme nazývali „metlami ľudstva“. Zdalo sa, že je len otázkou času, kedy budú ľudia zdraví a  vitálni až do vysokého veku.

V súčasnosti zápasíme s tzv. „civilizačnými chorobami“, ako sú srdcovocievne ochorenia a rakovina, ktoré bez výstrahy kosia skoro každého druhého obyvateľa rozvinutých krajín. Okrem toho je tu stála hrozba pandémií, ktoré sa môžu vďaka prepojeniu sveta veľmi rýchlo rozšíriť.

V tejto súvislosti je zaujímavé si všimnúť aj lekárske a hygienické zásady, ktoré predbehli svoju dobu o viac ako 4000 rokov a sú zaznamenané v Biblii. Prečo kresťania tak málo hovoria o tom, ako si uchovať dobré zdravie?

Pre štúdium lekcie použite heslo, ktoré ste dostali e-mailom. Ak ste sa ešte nezaregistrovali, použite prihlasovací formulár.

» POKRAČOVAŤ